ADVANCA Myšlienka XX.

ADVANCA myšlienka

ADVANCA Myšlienka :

 

„Ak sme nastavení na správny smer, všetko, čo musíme urobiť, je kráčať ďalej.“
Dávny budhistický výrok

 

ADVANCA Myšlienka :

 

Budhizmus je jeden z najrozšírenejších nábožensko-filozofických systémov na svete. Zakladateľ je Siddhártha Gautama Buddha narodený v kráľovskej rodine a vždy obklopený bohatstvom a krásou. V 29 rokoch opustil palác a spoznal veci dovtedy nepoznané. Stretol chorého, mŕtveho človeka ako i starca. Po týchto skúsenostiach opustil palác natrvalo a utiahol sa žiť do lesov a hôr. V meditácii, ktorú vykonával, našiel prirodzenosť mysle až dospel k osvieteniu, ktoré budhisti považujú za konečný cieľ.

V istých ohľadoch sa budhizmus vyvinul ako reakcia na hinduizmus. Budhizmus (rovnako ako hinduizmus) verí v karmu – etiku príčiny a následku, inak povedané odplate dobrých a zlých skutkov.  Budhizmus sa tiež venuje učeniu kolobehu života. Odmieta však utrpenie ako podstatu vedúcu k oslobodeniu z kolobehu života.

Všetky články na tému Myšlienka týždňa nájdete v sekcií BLOG .

 

Tipy a metódy pre každého z nás ako si v živote a v práci poradiť a byť efektívnejším ponúka majiteľka spoločnosti ADVANCA a psychologička Aneta Vančová kniha Manuál (ne)manažéra dostupná v sekcii KNIHA.

 

ADVANCA - fly to development

Autor