ADVANCA Myšlienka XXI.

ADVANCA Myšlienka

ADVANCA Myšlienka :

 

„Toto je naozaj múdrosť: je to hľadanie čohosi pre seba s bolesťou, s radosťou, s jasom, i s námahou a so všetkými tými tikajúcimi okamihmi našich životov, kým to nie je celkom naše, zakorenené v štruktúrach našich životov.“
Thomas Wolfe – románopisec 20.storočia

 

ADVANCA Myšlienka:

Thomas Wolfe (1900 – 1938) pochádzal z ôsmich detí, z ktorých sa iba šesť dožilo plnoletosti. Matka sa stala známou obchodníčkou s nehnuteľnosťami, otec bol neúspešný kamenár podnikajúci s náhrobnými kameňmi. Istý čas svojho života prežil v Európe, kde sa stal známym najmä v krajinách ako sú Veľká Británia a Nemecko.

Je autorom štyroch románov známe tým, že sú dlhé a bolo nutné ich skracovať. Do svojich diel vkladal kus pravdy zo svojho života, len pomenil mená. Často sa v príbehoch ľudia spoznávali a mali na neho ťažké srdce, najmä z rodného mesta. Jeho písanie bolo ovplyvnené životnými udalosťami, ktoré zažíval. Najviac ho zasiahla smrť brata, s ktorým mal veľmi úzky vzťah a smrť otca po jeho štúdiách na vysokej škole. Neskôr to bola situácia s rasistickým podtónom, ktorú zažil v Nemecku. Písal o tom a na základe toho bolo zakázané publikovanie jeho diel v Nemecku a mal zakázaný vstup do krajiny.

Zomrel mladý a náhle po tom ako mu diagnostikovali zápal pľúc, ktorý prerástol do tuberkulózy mozgu. Po jeho smrti sa u ňho našli ďalšie dve nepublikované diela, ktoré vyšli nakoniec po jeho smrti.

Stal sa slávny ešte počas svojho života. Jeho diela vypovedajú o vtedajšej americkej kultúre a spoločnosti. Preslávil sa písaním románov (každý z jeho prvých dvoch románov mal okolo 700 strán), ktoré sú autobiografickou fikciou.

 

Všetky články na tému ADVANCA Myšlienka nájdete v sekcií BLOG 

 

Tipy a metódy pre každého z nás ako si v živote a v práci poradiť a byť efektívnejším ponúka majiteľka spoločnosti ADVANCA a psychologička Aneta Vančová v knihe Manuál (ne)manažéra, ktorá je dostupná v sekcii KNIHA.

 

ADVANCA - fly to development

Autor