ADVANCA Myšlienka I.

ADVANCA myšlienka

ADVANCA Myšlienka:

Známejší ako kniha Take it from me (2001), z ktorej pochádza výrok, je film Erin Brockovich (2000). Kniha vyšla rok po nakrútení filmu. Erin Brockovich (2000) je film nakrútený podľa skutočnej udalosti. Samotná Erin si vo filme zahrala vedľajšiu postavu servírky s menom Júlia. Aj ďalší skutoční aktéri si zahrali vo filme.

„Život je naplnený konkrétnymi povinnosťami a zodpovednosťou, ale žiadna nie je taká základná, primárna či dôležitá ako zodpovednosť, ktorú máme k sebe.“
– Erin Brockovich – Vezmi to odo mňa (Take it from me)

Príbeh hovorí o mladej rozvedenej žene s tromi deťmi bez peňazí. Erin sa vnúti do právnickej spoločnosti na pozíciu asistentky bez predchádzajúcich skúseností a praxe. Vďaka pracovitosti, priamočiarosti a osobnému šarmu sa z nej stáva dobre platená právna asistentka. Pri riešení bežného prípadu odhalí prípad veľkého ekologického znečisťovania. Svojou pracovitosťou a aktivitou spor vyhrá. Dotknutým ľuďom, ktorí kvôli znečisteniu trpia chorobami, musí byť vyplatených niekoľko miliónov dolárov.

Hlavnú postavu si vo filme zahrala Julia Roberts, ktorá jediná získala Oscara. Film bol nominovaný päťkrát na toto ocenenie.

 

Všetky články na tému ADVANCA Myšlienka nájdete v sekcií BLOG 

Tipy a metódy pre každého z nás ako si v živote a v práci poradiť a byť efektívnejším nájdete v MANUÁL (NE)MANAŽÉRA.

Autor