ADVANCA Myšlienka IV.

ADVANCA myšlienka

ADVANCA Myšlienka :

Niektorými označovaná za „prvú americkú ženu žurnalistiky“. Časopisom „Time“ bola vyhlásená v roku 1939 za druhú americkú najvplyvnejšiu ženu po Eleanor Roosvelt.

Dorothy Thompson (1893 – 1961) v siedmych rokoch opúšťa domov a vydáva sa na štúdie. Matka jej zomrela a otec si našiel novú známosť, s ktorou Dorothy nemala dobré vzťahy. Ako študujúca žena si uvedomovala, že nie každá žena má možnosť vzdelávania. Začala sa teda angažovať za práva žien. Svojej novinárskej kariére sa venovalo naplno najmä v Európe, kde zožala veľký úspech. Počas tohto pôsobenia zastávala aj niekoľko významných funkcií spojené so žurnalistikou. V roku 1936 získala svoju vlastnú rádiovú reláciou a stala sa jednou z najvyhľadávanejších ženských rečníkov v Spojených štátoch.

„…až keď sa prestaneme báť, začíname žiť každou skúsenosťou, bolestnou alebo radostnou, žiť s vďakou za každý okamih, žiť naplno.“
Dorothy Thompson – spisovateľka, rozhlasová rečníčka, novinárka

Vydala sa trikrát. Najznámejší je jej druhý manžel Sinclair Lewis, ktorý získal Nobelovú cenu za literatúru. Mala s ním jedného syna.  Vo svojich 67 rokoch zomrela v Lisabone.

 

Všetky články na tému ADVANCA Myšlienka nájdete v sekcií BLOG 

 

Tipy a metódy pre každého z nás ako si v živote a v práci poradiť a byť efektívnejším nájdete v knihe MANUÁL (NE)MANAŽÉRA.

Autor