ADVANCA Myšlienka VII.

ADVANCA myšlienka

ADVANCA Myšlienka :

Goethe bol už za svojho života uznávaný spisovateľ. Napísal aj vlastnú autobiografiu – Básnictvo a pravda. Na počesť jeho priateľstva so Schillerom bola postavená ich socha v meste Weimar, kde Goethe prežil väčšinu svojho života a kde aj zomrel (1832). Jeho kamarát Schiller sa sem za ním presťahoval, aby mohol byť blízko neho.

„Len čo si začneš veriť, budeš vedieť, ako žiť.“
Johann Wolfgang Goethe – spisovateľ

Goethe (1749, Frankfurt nad Mohanom – 1832, Weimar) bol vždy dieťa, ktorého viac bavilo písanie ako štúdium. Na žiadosť otca vyštudoval a stal sa advokátom. Túto profesiu istú dobu aj vykonával, no rýchlo sa jej nabažil a začal sa venovať iba literárnej tvorbe. Práve počas tohto obdobia napísal svoje najznámejšie dielo Utrpenie mladého Werthera (1774), inšpirované nešťastnou láskou k Charlotte (Lotte) Buffovej. Venoval sa aj politickej činnosti a veľa cestoval.

ADVANCA Myšlienka

S manželkou mal päť detí, prežil len jeden syn. V staršom veku bol skôr utiahnutý a málo opúšťal domov. Zväčša kvôli návšteve kúpeľov v Karlových Varoch a Mariánskych Lázňach. Počas života mal zdravotné problémy, ktoré nie sú známe. Na sklonku svojho života sa chcel opäť oženiť, rodina mu to prekazila. Najmä jeho syn s manželkou s tým nesúhlasili. Posledné roky trávil doma a snažil sa dopísať svoje dielo Faust.

 

Všetky články nájdete v sekcií BLOG .

 

Tipy a metódy pre každého z nás ako si v živote a v práci poradiť a byť efektívnejším nájdete v knihe MANUÁL (NE)MANAŽÉRA.

Autor