Sebapoznávanie ako základ každej zmeny

ADVANCA sebapoznavanie

Myslíte na to, čo by mohlo byť, čo sa môže stať? Občas každý premýšľa nad svojimi vlastnými životnými cieľmi, nad sebou samým, kam „kráča“ v osobnom a pracovnom živote. Ľudia sa aspoň z času na čas zamýšľajú nad otázkami svojho smerovania. Dosahovanie životných cieľov prechádza cez naše sebapoznávanie, motiváciu a následne môže viesť k ZMENE, ak sa k nej odhodláme. Verím, že v téme mesiaca, ktorá je zameraná na sebapoznávanie, sa nájde väčšina z vás.

Ako povedal jeden z najznámejších filozofov:

“Tajomstvo zmeny nespočíva v boji s tým čo bolo, ale v  budovaní toho čo bude.“ – Sokrates

Tento filozof bol výnimočný v nekonvenčnom myslení a sám hlásal, že každá zmena závisí od nášho osobného rozvoja. Človek, ktorý sa zaoberá sebapoznávaním, dbá o svoje duševné zdravie a vnútornú rovnováhu, vie plánovať svoju budúcnosť  a napĺňa si tak životné ciele či svoje sny. Počas tejto zaujímavej cesty životom odhaľujeme, spoznávame  a učíme sa pracovať sami so sebou.

Samozrejme život nie je „prechádzka ružovou záhradou“. Stáva sa, že rôzne životné situácie nás dokážu natoľko ovplyvniť, že niekedy trávime viac času myšlienkami na to, čo bolo, namiesto toho, čo je, prípadne bude. Urobte „toto je môj problém“ na „toto chcem namiesto toho“.  

Sebapoznávanie ako základnej zmeny

Sebapoznávanie a objavovanie vlastných zdrojov vyžaduje veľa energie, sebadisciplíny a vytrvalosti, no ako sa vraví stojí to za to. Táto cesta sebapoznávania vás posilní, dodá odvahu a radosť do života. Spoznávať seba môžete aj u nás  vďaka  kurzu Psychológia v praxi, ktorého heslom je „Zisti viac o sebe a svojom fungovaní.“ Dajte nám o sebe vedieť, otvárame ďalší beh. Je na nás samých si život zariadiť tak, aby sa stal pre nás  „prechádzkou ružovou záhradou.“

——————————————————————-

Odporúčame zábavno-zaujímavé ľahké čítanie o sebapoznávaní od  Josefa Kirschner. Útlu dobre čitateľnú knihu Tréning egoistov, s podnázvom:  Never nikomu, len sebe :). Kniha ponúka aj jednoduché cvičenia do praxe.

 

Všetky články nájdete v sekcií BLOG .

Autor