Vzdelávanie ako cieľ

ADVANCA Inšpiratívne čítanie. Vzdelávanie zamestnancov

Mesiac marec (vnímaní ako mesiac kníh) sme symbolicky poňali aj my na tému rozvoj a vzdelanie seba a zamestnancov. Vzdelávanie je celoživotný, nikdy sa nekončiaci proces. Určite dáte za pravdu, že kvalitné vzdelávanie zamestnancov zvyšuje možnosti ďalšieho rastu spoločnosti. Šancu má každý, či  už manažér alebo iný zamestnanec. To, čo ich spája je spoločný cieľ – úspech. Ako poznamenal aj Robert Kiyosaki, uznávaný podnikateľ, investor a neskôr vo svojom živote aj ako spisovateľ.

„Najväčším bohatstvom je vzdelanie. Každý dostal do vienka myseľ a čas.“
Robert Kiyosaki

Myšlienka pochádza z jeho celosvetovo známej knihy Bohatý otec, chudobný otec. Sám pochádzal z chudobnej rodiny. Je autorom známej stolnej hry Cashflow, na ktorú  získal patent. Jeho filozofia sa zakladá najmä na rozvoji finančnej gramotnosti, no jeho posolstvo úspešného človeka je možné vidieť v rôznych iných pracovných sférach. Úspech  sa totiž skrýva v  našom myslení. Tak, ako hovorí aj citát.

Túto nadčasovú myšlienku je možné interpretovať aj smerom k Vašej spoločnosti. Ak teda nechcete, aby ste Vy a Vaši zamestnanci zostali stáť a prepásli šancu využiť svoj potenciál. Spoznajte ho a využite ho prostredníctvom rôznych vzdelávacích aktivít, či už individuálnych, skupinových alebo samoštudujúcich. Každý sme iný a v tom je čaro rozvoja. Je však dôležité vedieť o sebe, ako aj o svojom tíme, akí sme a čo nám vyhovuje, prípadne prekáža.

Vzdelávanie teda jednoznačne zvyšuje naše pracovné kvality a profesionalitu. Nekončí školou,  skôr naopak.  Napoleon Hill  to vystihol  veľmi dobre: „Človek, ktorý prestane študovať len preto, že ukončil školu, je naveky a beznádejne odsúdený na priemernosť a je úplne jedno, aké má povolanie“.

A preto aj my v mesiaci marec,  ako mesiac rozvoja a vzdelávania, vám ukáže riešenia na zvládanie problematiky stresu a predchádzaniu syndrómu vyhorenia. Téme, ktorá  je v dnešnej dobe viac ako aktuálna, sa budeme venovať v najbližšom článku. V právnej poradni si posvietime na  práva a povinnosti, ktoré majú zamestnanci a zamestnávatelia v oblasti rozvoja a vzdelávania.

 

Všetky články nájdete v sekcií BLOG 

Autor