ADVANCA Myšlienka X.

ADVANCA myšlienka

ADVANCA Myšlienka :

Vlastným menom Belle Miriam Silverman žila a pôsobila v Amerike v rokoch 1929 – 2007. Jej rodičia pochádzali z Ukrajiny a z Rumunska. V Amerike sa ocitli ako židovskí prisťahovalci. Malá Beverly začala so spevom už v troch rokoch, kedy vyhrala súťaž „Miss krásy pre deti“, kde spievala na verejnosti po prvýkrát. Od svojich skorých štyroch rokoch začala spievať profesionálne v rádiu. Ako sedemročná sa objavila v krátkom filme. Následne účinkovala vo viacerých operách a spievala aj pred veľkými publikami. Získala niekoľko vyznamenaní a ocenení, najmä v posledných rokoch jej profesionálneho života ako opernej speváčky.

„Nikam, kam stojí za to ísť, nejestvujú skratky.“
Beverly Sills – operná speváčka

Vydala sa za novinára, s ktorým mala dvoch synov. Staršiemu bola diagnostikovaná roztrúsená skleróza a mladší bol ťažko mentálne postihnutý. Po odchode z opernej scény sa stala generálnou riaditeľkou New York City Opery. V neskoršom veku sa na isté obdobie stala predsedníčkou Metropolitnej opery. Z tejto funkcii neskôr odstúpila kvôli starostlivosti o manžela. Svoju osobu prepožičala charite zaoberajúcej sa prevenciou a liečbou vrodených chýb. Zomrela ako 87-ročná na rakovinu pľúc.

 

Všetky články na tému ADVANCA Myšlienka nájdete v sekcií BLOG 

 

Tipy a metódy pre každého z nás ako si v živote a v práci poradiť a byť efektívnejším nájdete v knihe MANUÁL (NE)MANAŽÉRA.

Autor