ADVANCA Myšlienka XV.

ADVANCA myšlienka

ADVANCA Myšlienka :

 

„Je nevyhnutné vždy prekonať sám seba, toto úsilie by malo pretrvať po celý život.“

švédska kráľovná Kristína

 

 

ADVANCA Myšlienka:

Myšlienka od švédskej kráľovnej  Kristíny (1626, Štokholm – 1689,Rím), často označovanej za rebeľujúcu  kráľovnú.  V mladom veku vedela komunikovať v niekoľkých jazykoch. Oficiálne sa stala panovníčkou ako šesťročná, po otcovej smrti vo vojne.

Vládnuť však nikdy nechcela a nakoniec sa trónu vzdala v prospech bratranca Karola Gustava, nakoľko mala plány odísť zo Švédska. Taktiež štátna rada nesúhlasila s jej štýlom vládnutia. Kráľovná chcela rozhodovať sama. Do dejín sa zapísala ako nie príliš atraktívna žena s vhodnými mravmi. Avšak veľmi šikovná s krásnymi očami, idúca si za svojimi cieľmi.

Odišla do Ríma, kde konvertovala ku katolíckej cirkvi,  proti ktorej jej otec bojoval celý život. Po konvertovaní nezostala poslušným baránkom, porušovala pravidlá obliekania a správania. Vždy jej najviac vyhovoval chlapčenský štýl.  Po odchode z Francúzska, kde istú dobu pôsobila, do politiky aktívne už nevstúpila, viedla však korešpodenciu s politikmi a rečníkmi. Ku koncu svojho života písala svoju autobiografiu.

 

Všetky články na tému ADVANCA Myšlienka nájdete v sekcií BLOG .

 

Tipy a metódy pre každého z nás ako si v živote a v práci poradiť a byť efektívnejším nájdete v knihe MANUÁL (NE)MANAŽÉRA.

Autor