ADVANCA Myšlienka XXIX.

ADVANCA Myšlienka

ADVANCA Myšlienka :

 

„V živote sa drž blízko pri zemi. V myslení sa drž jednoduchosti. V rozpore buď čestný a šľachetný. V práci rob, čo máš rád. V rodinnom živote buď naplno účastný.“ Tao Te-Ting – zakladateľská kniha taoizmu

 

Citované zo zakladateľskej knihy taoizmu. Autorstvo je pripisované mudrcovi Lao-c, ktorý ju spísal okolo roku 600 pred n.l.. Žil v ústraní no i napriek tomu sa stal známy a je považovaný za zakladateľa taoizmu. Kniha pozostáva z dvoch častí a 81 textov. Často je prekladaná ako Kniha o ceste (tao) a jej sile (te). Diskusie sa vedú, či kniha nemá dvoch autorov vzhľadom na dve časti, prípadne či sa nejedná o zbierku textov vzhľadom na rôznorodosť.

Viac ako dve tisíc rokov patrí táto kniha medzi základné zdroje čínskej múdrosti, je najčastejšie prekladanou knihou do európskych jazykov a radí sa medzi hlavné diela svetovej literatúry.  

Všetky články na tému ADVANCA Myšlienka nájdete v sekcií BLOG .

 
Tipy a metódy pre každého z nás ako si v živote a v práci poradiť a byť efektívnejším ponúka majiteľka spoločnosti ADVANCA a psychologička Aneta Vančová kniha Manuál (ne)manažéra dostupná v sekcii KNIHA.

Autor